Hakkında
Güzel Kelimeler Grubu güzel kelimeleri önemseyenlerin katılmak isteyeceği, üyelerin güzel bir söz veya cümle yazacağı, sevdiği bir yazardan veya düşünürden hoşuna giden bir söz paylaşacağı bir grup. Güzel kelimelerin toplanacağı, güzel kelimelerin etrafa yayılacağı bir buluşma noktası. Bu gruptan kim bilir ne güzel kelimeler, kim bilir kimlere, nerelere ulaşacak, kim bilir ne güzel duyguların canlanmasına vesile olacak.
  • Açık Grup

Kuşlar Simurg'a inanır ve onun kendilerini kurtaracağını düşünürmüş. Kuşlar dünyasında her şey ters gittikçe onlar da Simurg'u bekler dururlarmış. Ne var ki, Simurg ortada görünmedikçe kuşkulanır olmuşlar ve sonunda umudu kesmişler.

Konuştuğumda değil, susarken duy beni. Ve konuşurken anla... #Okuryazar

Burada nezaket kuralları geçerlidir #Okuryazar

Zamanının akışının hiçbir anlam ifade etmediği bir anda,korkunç hadiselerin bir biri ardına vuku bulduğu bir hakikat ortamında, sadece ve sadece bir garip gibi köşeye çöküp Rahmeti Rahman' a koşmalı ve kendimizden vazgeçmeliyiz dedi bir garip adam yanındaki masum bir çocuğa.

Bu da unutulur diye cümle var. Yanlış çünkü yaşanan her neyse unutmuyoruz,alışıyoruz bir zaman sonra.Unutulmayan nice günler hatırına mesela... ?

"Danışan dağları aşar, danışmayan düz ovada şaşar." Söylemesi kolay fakat içerdiği derin mananın kavranması, özümsenmesi hayli bedel ödemeyi gerektiren, hayatlarımıza kılavuz olacak faydalı, güzel bir söz; sözden öte, hikmet dolu bir nasihat. #Danışmak #Okuryazar #Güzelkelimeler

Gariptir yükü çeken manda ses çıkarmaz da kağnı inler.. Cenap Şehabettin...

Sadi Şirazi'nin bilinen, güzel sözü; üstünde ne kadar düşünsek, az kalır:-) Sormaz ki bilsin, sorsa bilirdi, Bilmez ki sorsun, bilse sorardı.

İçimizden biri, bu yürek yangının sebebidir. Esma ÖNAL

Kırmızı ışıkta durmayan, yeşil ışıkta geçerken tereddüt yaşar...

Daha fazla gösterilecek ileti kalmadı.
Bir hata oluştu lütfen sayfayı yenileyiniz.