Hakkında
Güzel Kelimeler Grubu güzel kelimeleri önemseyenlerin katılmak isteyeceği, üyelerin güzel bir söz veya cümle yazacağı, sevdiği bir yazardan veya düşünürden hoşuna giden bir söz paylaşacağı bir grup. Güzel kelimelerin toplanacağı, güzel kelimelerin etrafa yayılacağı bir buluşma noktası. Bu gruptan kim bilir ne güzel kelimeler, kim bilir kimlere, nerelere ulaşacak, kim bilir ne güzel duyguların canlanmasına vesile olacak.
  • Açık Grup

Yunus Emre'den... Bir kez gönül yıktın ise Bu kıldığın namaz değil Yetmiş iki millet dahi Elin yüzün yumaz değil okuryazar.com.tr/dergi/bir-kez-gonul-yiktinisa

Bir Kez Gönül Yıktın ise

Yayınlanma Tarihi: 1 yıl önce

Bir Kez Gönül Yıktın ise

Bir kez gönül yıktın ise Bu kıldığın namaz değil Yetmiş iki millet dahi Elin yüzün yumaz değilDevamını oku

İnsanlar iyilik görmek istiyor, fakat çıkar olmadığında iyilik yapmaktan kaçınıyor diyor Aristoteles. 2-3 bin yıl önce. Bugün de durum aynı, hatta daha vahim. O kadar az iyi, dürüst insanla karşılaşıyoruz ki. Büyük çoğunluk duruma göre hareket edip, menfaat kollamakla geçiriyor ömrünü

Kullandığımız kelimeler ne ise bizler oyuz aslında. Bir nehir nasıl ki suyunun azlığına, çokluğuna, yatağının çakıllı taşlı oluşuna göre akar, çağlarsa; bir dalga nasıl ki fizikî şartlarına göre coşar, durulursa; hayatımız da bir nehrin suyu veya denizin dalgası gibi kelimelere göre şekil alıyor.

Güzel Kelimeler

Kuşlar Simurg'a inanır ve onun kendilerini kurtaracağını düşünürmüş. Kuşlar dünyasında her şey ters gittikçe onlar da Simurg'u bekler dururlarmış. Ne var ki, Simurg ortada görünmedikçe kuşkulanır olmuşlar ve sonunda umudu kesmişler.

Konuştuğumda değil, susarken duy beni. Ve konuşurken anla... #Okuryazar

Burada nezaket kuralları geçerlidir #Okuryazar

Zamanının akışının hiçbir anlam ifade etmediği bir anda,korkunç hadiselerin bir biri ardına vuku bulduğu bir hakikat ortamında, sadece ve sadece bir garip gibi köşeye çöküp Rahmeti Rahman' a koşmalı ve kendimizden vazgeçmeliyiz dedi bir garip adam yanındaki masum bir çocuğa.

Daha fazla gösterilecek ileti kalmadı.
Bir hata oluştu lütfen sayfayı yenileyiniz.