Okuryazar Hepsi Puan Kullanım Koşulları ve Sözleşmesi

okuryazar-hakkinda.jpg


Okuryazar Hepsi Puan Kullanım Koşulları ve Sözleşmesi


Okuryazar kullanıcıları HEPSİ PUAN Sistemini kullanmakla aşağıdaki kullanım koşullarını ve sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılır.


1) Okuryazar kullanıcıları (HEPSİ PUAN) adını verdiğimiz Okuryazar Hediye Puan Sistemi’ne katılarak, platformdaki birçok etkinlikten çam sakızı çoban armağanı kabilinden hediye puan kazanır. Esas olarak Okuryazar’ı aktif olarak kullanan kullanıcıları ödüllendirme üzerine kurulu bir sistemdir. Kullanıcılar Okuryazar'ı ne kadar kullanır, içerik paylaşır, etkileşimde bulunursa o kadar puan kazanır. HEPSİ PUAN sistemi kullanıcıların her etkinliğini puanlamaz, fakat çok sayıda faktörü dikkate alarak sürdürülebilir bir sistem oluşmasını benimser. 

2) HEPSİ PUAN sisteminin amacı Okuryazar Platformu ile kullanıcılar arasındaki aidiyet bağlarını kuvvetlendirmek; platformu etkin kullanan kullanıcıları ödüllendirmek, kullanıcıları insani ve kültürel bir sosyal mecra ortamı olan Okuryazar’da okumaya, yazmaya, paylaşım yapmaya teşvik etmek; kullanıcıları değişik yardım kuruluşlarına bağışta bulunmaya özendirmek ve kullanıcılar arasında dayanışma duygusunu güçlendirmektir. Kısacası kazan-kazan modelini esas alan sürdürülebilir bir sosyal-ağ sistemi oluşturmaktır.

3) HEPSİ PUAN sistemi kapsamında kazanılan puanlar her ay sonunda TL cinsinden nakit paraya dönüştürülür.

4) Kullanıcılar kazandıkları hediye puanları sistemde bulunan yardım kuruluşlarına bağış yapabilir; dilerlerse kişisel banka hesaplarına aktarabilirler.

5) Kullanım koşullarını onaylayan kullanıcılar HEPSİ PUAN sistemini hemen kullanmaya başlar. HEPSİ PUAN sistemine katılan kullanıcılar 1) Okuryazar Kullanım ve Hizmet Koşulları ve 2) Okuryazar Hediye Puan Sistemi (HEPSİ) Kullanım Koşulları’nı kabul etmiş sayılır.

6) Kullanıcılar HEPSİ PUAN sistemine katıldıktan sonra, Hepsi Puan Durumunu güncelleyebilir; HEPSİ Puan Durumunda toplam kazanılan puanını, kullanılan puanını, kalan puanını ve bekleme durumundaki puanını takip edebilir. Kullanıcılar HEPSİ PUAN sisteminde yeterli miktarda puanları bulunduğu müddetçe bağış veya hesaba aktarma işlemi yapabilirler.

7) Kullanıcılar HEPSİ PUAN ile AFAD, AKUT, ÇOCUK HZMETLERİ Genel Müdürlüğü (Önceki ismi Çocuk Esirgeme Kurumu), DARÜLACEZE, DARÜŞŞAFAKA, HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu, KIZILAY veya LÖSEV Lösemili Çocuklar Vakfı gibi yardım kuruluşlarına bağış yapabilir.

8) Bağış yapmak için; Kullanıcının 1) Bağış yapmak istediği yardım kuruluşunu seçmesi 2) Yapmak istediği bağış miktarı ile adını ve soyadını eksiksiz yazması 3) Bağış Yap Düğmesini kullanarak işlemini tamamlaması gerekir. Okuryazar tarafından uygulanacak Onay sürecinin ardından işlem gerçekleştirilir. Kullanıcılar işlem sürecini ve geçmiş işlemlerini İşlemlerim kısmından görüntüleyebilir. Asgari bağış miktarı 20 TL'dir. (Bu miktar Okuryazar tarafından koşullara göre değiştirilebilir). Bağış işlemleri kullanıcı adına Okuryazar tarafından gerçekleştirilir. Dekont Referans bilgisi kullanıcıya iletilir.

9) Kullanıcılar HEPSİ Puanlarının bir kısmını veya tamamını kendi banka hesabına aktarabilir. Kullanıcı hesabına para aktarma işlemi için kullanıcıların; 1) Adını ve Soyadını tam ve doğru yazması 2) Aktarmak istediği miktarı yazması 3) İBAN Numarasını eksiksiz yazması 4) Hesabıma Aktar Düğmesini kullanarak işlemini tamamlaması gerekir. Okuryazar tarafından uygulanacak Onay sürecinin ardından işlem gerçekleştirilir. Kullanıcılar işlem sürecini ve geçmiş işlemlerini İşlemlerim kısmından görüntüleyebilir. Kullanıcıların hesaplarına aktarabileceği asgari miktar 50 TL'dir. (Bu miktar koşullara göre Okuryazar tarafından değiştirilebilir).

10) Kullanıcıların hesabına HEPSİ Puan aktarılabilmesi için kullanıcı Adı ve Soyadı ile Hesap bilgilerinin uyuşması gerekir.

11) Başkası adına banka hesap numarası veya IBAN numarası kullanılamaz. Ancak kullanıcı kendi kullanıcı adına kayıtlı İBAN numarası verebilir. 

12) Kullanıcı hesabına aktarım işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için kullanıcıların yurtiçi TL Hesaplarına ait IBAN numarası vermesi gerekir. Yurtdışı hesaplara veya döviz hesaplarına HEPSİ PUAN aktarımı yapılmaz.

13) Okuryazar HEPSİ Puan sisteminden yalnızca gerçek kişiler yararlanabilir. Dernekler, şirketler, okullar vb. gibi tüzel kişiler ve organizasyonlar HEPSİ PUAN Sistemine katılamaz.

14) HEPSİ PUAN sisteminde her kullanıcının ancak bir üyelik ve kullanıcı hesabı bulunabilir. Birden fazla kullanıcı hesabı açmak, sahte hesap açmak, başkaları adına kullanıcı hesabı açmak kullanıcı ve üyelik sözleşmesine aykırıdır. Başkası adına hesap açan, birden fazla kullanıcı hesabı açan ve/veya işlem yapan kişilerin kullanıcı hesapları silinir. Eğer ödeme yapılmışsa, ilgililerden hukuki ve mali tüm cezai sonuçlarıyla birlikte ödenen miktarın iadesi talep edilir.

15. Okuryazar HEPSİ PUAN sisteminin kullanımında etik ilkeler, dürüstlük ve iyi niyet ilkesi geçerlidir. Okuryazar kullanıcılarını rahatsız edecek, bunaltacak veya kullanıcıları taciz edecek şekilde veya spam niteliğinde veya Okuryazar platformunu, kullanıcıları veya HEPSİ PUAN sistemini aldatıcı mahiyette içerik girerek puan kazanmaya çalışmak platform ilkelerine aykırıdır. Bu ilkeleri çiğnediği tespit edilen kullanıcının kazandığı puanlar ve kullanıcı hesabı silinir veya askıya alınır. 

16) Okuryazar HEPSİ PUAN sistemi hukuka aykırı / illegal hesaplar veya amaçlar için kullanılamaz. Hukuka aykırı / illegal şekilde HEPSİ PUAN aktarılamaz. Farklı kişi, kurum kuruluş veya illegal hesaplara HEPSİ PUAN aktarılmaya çalışılması durumunda söz konusu miktar bloke edilir; sorumlular hukuki mercilere bildirilir.

17) Kullanıcıların eksik veya yanlış bilgi vermesinden veya menfaat sağlamak amacıyla sistemi kötüye kullanımdan kaynaklı olarak Okuryazar Platformu’nun uğrayacağı veya üçüncü taraflar nezdinde muhatap olacağı maddi, manevi veya nakdi her türlü kayıp ve zarardan sebep olan kişi veya kişiler sorumlu olur. Hukuki ve mali tüm cezai sonuçlarıyla birlikte zarara sebep olan veya olanlar yol açtıkları zararları tüm sonuçlarıyla birlikte tazmin etmekle yükümlüdür.

18) Okuryazar HEPSİ PUAN sistemi kullanıcılara yönelik tek yönlü bir hediye puan sistemidir. Okuryazar HEPSİ Puan sistemini kullanan kullanıcıların yardım kuruluşlarına bağış veya kendi hesaplarına nakit aktarma puanları ancak Okuryazarın kabul veya onay işlemi sonrası geçerlilik kazanır. Kullanıcılar HEPSİ puan durumlarını aylık olarak güncelleme ve kazandıkları puanları üç ay içinde bağış yapma veya kendi hesaplarına aktarma hakkına sahiptir. Bu süre içinde kullanılmayan puanlar HEPSİ Puan sisteminden silinir. HEDİYE PUAN sistemi kullanıcılar açısından kazanılmış hak oluşturmaz. Bu nedenle zarara uğradıkları veya alacakları olduğu iddiasıyla Okuryazar’a, Okuryazar editörlerine veya yöneticilerine karşı bir iddiada bulunamaz ve hukuki bakımdan yargı organlarında dava açamazlar.

19) Okuryazar gerek gördüğünde, kullanıcılara veya üçüncü taraflara bildirmeksizin bu sözleşme koşullarını değiştirme, sözleşmeyi ve uygulamayı sonlandırma hakkını saklı tutar. Kullanıcılar ise yukarıdaki maddelerin tümünü okuduklarını ve kabul ettiklerini beyan eder; bu koşulları kabul ederek Okuryazar ve Okuryazar HEPSİ PUAN sistemini kullanacaklarını kabul ve taahhüt ederler. 

HEPSİ PUAN SİSTEMİ PİLOT UYGULAMASI

20) Pilot uygulamanın amacı Okuryazar üyelerine yönelik bir hediye puan sistemi geliştirmektir. Üç ay süre ile uygulanacak deneme sürecinde, sistemin işleyişi gözden geçirilecek, yaşanabilecek aksaklıklar tespit edilecek, üyelerin yapacakları geri dönüşler sayesinde HEPSİ PUAN sisteminin sağlıklı şekilde işleyeceği düzenlenmeler yapılacaktır. Olumlu sonuç alınması durumunda, HEPSİ PUAN sistemi uygulamaya konacaktır. Aksi takdirde, pilot uygulamaya son verilecektir. Madde 8 ve Madde 9 kapsamında, kullanıcıların pilot uygulama süresince kazandıkları asgari bağış yapılabilir veya hesaba aktarılabilir puanları kullanıcılar tarafından üç ay içinde kullanılabilecektir. Kullanıcıların asgari işlem yapılabilir miktarların altında kalan puanları silinecektir.

KULLANICI ONAY MADDESİ

21) Kullanıcı olarak; HEPSİ PUAN sistemi kapsamında kendimle ilgili verdiğim kişisel bilgilerin doğru olduğunu ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) kapsamında Okuryazar, Okuryazar editörleri veya yöneticileri tarafından HEPSİ PUAN sistemi uygulamasında kullanılmasını onaylıyorum. Eksik veya yanlış bilgi vermem ve işbu kullanım koşulları ve sözleşmede belirtilen hususlara aykırı işlem yapmam durumunda doğabilecek her türlü hukuki ve mali zarardan sorumlu olacağımı ve doğacak zararları tüm sonuçlarıyla tazmin edeceğimi onaylıyor, kabul ediyorum.


Anasayfa'ya dön