Okuryazar / Sanatçı / Kazım Koyuncu isimli sanatçıyı görüntülemektesiniz.

Kazım Koyuncu

  • Müzik Türü: Özgün Müzik
  • Albüm Sayısı: 3
  • Gösterim: 86
  • Sanatçı sitemize eklendi ve şu anda 1 yorumu bulunmaktadır.
4 kişi bu sanatçıyı beğendi
Kazım Koyuncu 7 Kasım 1971 tarihinde Artvin Hopa'da dünyaya geldi. Altı çocuklu bir ailenin beşinci çocuğudur. Babasının aldığı mandolin ve amcasının Almanya'dan getirdiği gitar, Kâzım Koyuncu'nun müzik yaşamında etkili oldu. 17 yaşında köyünden ayrıldı. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde üniversite eğitimine başladı. 1993 yılında okulu bıraktı ve sadece müzikle meşgul olmaya başladı. Arkadaşları ile çeşitli yerlerde konserler verdi. 1994 yılında Karadeniz müziğini rock müziği ile birleştirerek kendi tarzını geliştirdi. Arkadaşları ile birlikte Zuğaşi Berepe adında bir grup kurdu. 1995 yılında grubun Va Mişkunan adlı ilk albümü yayınladı. 1998 yılında ikinci albümleri İgzas çıktı. Daha sonra grup dağıldı. Kâzım Koyuncu 2000 yılında askere gitti. Askerlik sonrası, Viya! adlı ilk solo albümü 2001 yılında yayınladı. 2002 yılında Gökhan Birben ile birlikte Gülbeyaz adlı televizyon dizisinin müziklerini yapmaya başladı. Ayrıca, dizinin bazı bölümlerinde de oynadı. Dizi müzikleri büyük ilgi gördü. Kâzım Koyuncu, Türkiye genelinde tanınmaya başladı, konserleri büyük ilgi gördü. Kazım Koyuncu'nun ikinci albümü Hayde 2004 yılında çıktı. Sanatçıya 2004 yılının sonunda kanser teşhisi kondu. Kendisi konserlerine bu süreçte devam etti. 2005 yılında son konserini verdi. Kazım Koyuncu 25 Haziran 2005 tarihinde 33 yaşında Şişli'de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Mezarı Hopa'da doğduğu köy Pançol'dadır.

Kazım Koyuncu Albümleri

Kazım Koyuncu isimli sanatçının sitede kayıtlı 3 albümü bulunmaktadır. Aşağıda yer alan sekmelere tıklayarak albümler arasında gezinebilirsiniz. Favori şarkılarınızı müzik listenize eklemeyi unutmayın.

Şu an çalan şarkı:

Yorumlar

  • Emre Bağce
    Emre Bağce Kazım Koyuncu denince memleket ve insanlık meselelerine duyarlı, yaptığı işi severek, özveriyle icra eden, hassas bir yürek geliyor aklıma.

Bu Sanatçı ve Albümleri hakkında yorumları yukarıda görebilirsiniz.Yorum Yapmak,yeni kişilerle tanışmak ve çok daha fazlası için Türkiye'nin sosyal Medyası Okuryazar.Com.Tr'ye davet ediyoruz.