Okuryazar / Sanatçı / Erkan Oğur isimli sanatçıyı görüntülemektesiniz.

Erkan Oğur

  • Müzik Türü: Halk Müziği
  • Albüm Sayısı: 9
  • Gösterim: 45
  • Sanatçı sitemize eklendi ve şu anda 0 yorumu bulunmaktadır.
5 kişi bu sanatçıyı beğendi
Erkan Oğur 17 Nisan 1954 tarihinde Ankara'da doğdu. Aslen Elazığlıdır. Tam ismi Mehmet Erkan Oğur'dur. Çok küçük yaşlarda keman, bağlama, flüt ve cümbüş çalmaya başladı. Liseyi Ankara'da tamamladı. Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü ve Münih Üniversitesi Fizik Mühendisliği'nde eğitim gördü. İstanbul Devlet Konservatuarı Müzik Teorisi bölümünden mezun oldu. Çalışmalarında ağırlıklı olarak kopuz ya da dede bağlama, ud, e-bow ve gitar kullandı. Perdesiz gitar ve perdesiz bağlamayı geliştirdi. Halk müziği ve caz üzerine eserler verdi. 1984 yılında MFÖ grubunun "Ele Güne Karşı Yapayalnız" albümünde yer alan "Güllerin İçinden" şarkısına perdesiz gitarıyla eşlik etti. İzleyen dönemlerde başta İsmail Hakkı Demircioğlu olmak üzere pek çok sanatçı ile birlikte ortak çalışmalar yaptı ve albümler çıkardı. Sis, Eşkıya, Propaganda gibi film ve belgesellerin müziklerini yaptı.

Erkan Oğur Albümleri

Erkan Oğur isimli sanatçının sitede kayıtlı 9 albümü bulunmaktadır. Aşağıda yer alan sekmelere tıklayarak albümler arasında gezinebilirsiniz. Favori şarkılarınızı müzik listenize eklemeyi unutmayın.

Şu an çalan şarkı:

Yorumlar

Bu Sanatçı ve Albümleri hakkında yorum bulamadık.İlk yorumu yapmak için sizleri Türkiye'nin sosyal Medyası Okuryazar.Com.Tr'ye davet ediyoruz.