Okuryazar / Sanatçı / Birsen Tezer isimli sanatçıyı görüntülemektesiniz.

Birsen Tezer

1 kişi bu sanatçıyı beğendi
Birsen Tezer 16 Aralık 1965 tarihinde doğdu. Müzikle ortaokul yıllarında tanıştı. 1982 - 1983 yıllarında Milliyet Liseler Arası müzik yarışmalarında dereceler kazandı. 1984 yılında İ.T.Ü Türk Musikisi Devlet Konservatuvarında müzik eğitimine başladı. Kanun enstrümanını seçti, Erol Deran'dan dersler aldı. Mezuniyet sonrasında profesyonel olarak müzik yapmaya başladı. 1990 yılında grubu ile birlikte İstanbul'un çeşitli mekanlarında performanslar sergiledi. 1998 yılında Bülent Ortaçgil'in Light adlı albümünde Kimseye Anlatmadım isimli şarkıda düet yaptı. Yine Ortaçgil'in Şarkılar Bir Oyundur albümünde Çığlık Çığlığa adlı şarkıyı seslendirdi. Bunun yanı sıra İlhan Şeşen, ve Gürol Ağırbaş ile çalışmalar yaptı. İlhan Şeşen'in hazırladığı bir film müziğini seslendirdi. 10 yıl Bodrumda müzikle meşgul oldu. Cihan isimli ilk albümü 2009 yılında yayınlandı. Albümde kendi bestelerinin yanı sıra Avni Anıl, Bülent Ortaçgil, Erkan Oğur, İlhan Şeşen ve Zafer Cınbıl'ın eserlerini yorumladı. Bestesi Avni Anıl'a ait Aşk Bu Değil isimli şarkı dünyaca ünlü sanatçıların da içinde olduğu Babylon Bar Vol:2 albümünde yer aldı. İkinci albümü İkinci Cihan ismini (2013) taşımaktadır.

Birsen Tezer Albümleri

Birsen Tezer isimli sanatçının sitede kayıtlı 2 albümü bulunmaktadır. Aşağıda yer alan sekmelere tıklayarak albümler arasında gezinebilirsiniz. Favori şarkılarınızı müzik listenize eklemeyi unutmayın.

Şu an çalan şarkı:

Yorumlar

Bu Sanatçı ve Albümleri hakkında yorum bulamadık.İlk yorumu yapmak için sizleri Türkiye'nin sosyal Medyası Okuryazar.Com.Tr'ye davet ediyoruz.